Spacery Socjalizacyjne

Spacery socjalizacyjne

Miejsce: Żabieniec/ Zalesie Górne/ Piaseczno

 

Harmonogram spotkań: 20.03, 27.03, 3.04, 10.04, 17.04. Spacer zaczynamy o godzinie 11tej, trwa on około 1 godzinę.

 

Jakie psy mogą brać udział w spotkaniach?

Zapraszamy przede wszystkim psy młode oraz takie, które potrzebują nadrobić braki w kontaktach z innymi zwierzętami, niezależnie od rasy, wielkości, wieku i temperamentu. Zapraszamy też właścicieli z psami towarzyskimi, które po prostu lubią taką formę spędzania wolnego czasu J  Ze względów bezpieczeństwa i komfortu wszystkich uczestników, w spacerach nie mogą brać udziału psy agresywne w stosunku do innych zwierząt i ludzi, ani suczki w trakcie cieczki. Przed zapisami prosimy o wysłanie wypełnionego kwestionariusza. Jeśli nie wiesz, czy Twój pies przejawia zachowania agresywne, prosimy o kontakt. Nasze spotkania nie mają na celu resocjalizacji, w przypadku psów z problemamy behawioralnymi zapraszamy na konsultacje indywidualne.

                                            Po co taki spacer? 

Spacer socjalizacyjny jest doskonałą formą rozrywki dla psa, który uwielbia inne zwierzęta, i lubi spokojne spacery, będzie też dobrą okazją do nadrobienia braków w kontaktach z innymi zwierzętami, oraz nauki psich manier. Jest to przede wszystkim doskonała okazja do zaznajomienia psa z innymi zwierzętami w spokojnych, bezstresowych warunkach, w otoczeniu przyrody. Dodatkowo - jeśli masz problem z psem ciągnącym na smyczy, niezdyscyplinowanym, lękliwym, wycofanym, lub po prostu chcesz zapewnić psu możliwość miłego spędzenia czasu z psimi kolegami – zapraszamy! Spacer socjalizacyjny odbywa się pod okiem behawiorysty, który pomoże Ci zrozumieć zachowanie psa, i zwróci uwagę na mowę ciała zwierząt biorących udział w spotkaniu. Dzięki temu spacer jest bezpieczny dla uczestników, a Ty będziesz wiedzieć, nad czym warto popracować z pupilem. Proszę pamiętać, że spacer socjalizacyjny nie ma na celu zastąpienia indywidualnej terapii, dlatego też jeśli Twój pies ma duże problemy behawioralne, polecam pracę z behawiorystą.

                      Jakie zasady obowiązują w trakcie spaceru?

Prosimy o zabranie ze sobą na spacer długiej linki (nie smyczy automatycznej). Pies powinien być prowadzony na obroży, lub dobrze zapiętych szelkach (takich z których nie umie się wysunąć). Prosimy zabrać ze sobą woreczki na odchody. Jeśli właściciel ma przy sobie przysmaki, prosimy nie karmić psa, kiedy przebywa z pozostałymi zwierzętami. Pies powinien być cały czas na smyczy, nie puszczamy psów luzem.

Na pierwszym spacerze/ lub jeśli dołączasz do nas dopiero na kolejnym/ obowiązuje zasada zachowania kilkumetrowego dystansu pomiędzy psami i uczestnikami przez pierwsze 30 minut spaceru. Dystans będziemy skracać dopiero wtedy, kiedy psy się nawzajem oswoją i przyzwyczają do swojej obecności.

Podczas spacerów odpowiedzialność za psy spoczywa na Opiekunach, dlatego też prosimy o stosowanie się do zasad – będzie nam się wtedy miło i bezpiecznie spacerowało J

Koszt pojedynczego spotkania to 50zł, cały cykl 5ciu spacerów to 250zł. Ilość miejsc jest ograniczona. W przypadku rezygnacji z opłaconego spotkania, wpłata nie ulega zwrotowi. Wpłaty prosimy dokonać przed spotkaniem, na wskazane w mailu konto bankowe.

Jeśli chcesz zapisać się na spacery socjalizacyjne, proszę o wypełnienie i odesłanie mailowo kwestionariusza załączonego w mailu, po jego otrzymaniu potwierdzimy Twój udział i podamy dane do wpłaty.